Men |
Name |
Ht. |
Events |
Class |
Hometown/High School |
Brett Adams |
5-8 |
Middle Distance |
JR |
Davenport, IA/Assumption |
Jamal Afridi |
5-10 |
Distance |
JR |
Perrysburg, OH/Maumee Valley |
Kyle Annen |
5-11 |
Throws |
JR |
Orofino, ID/Orofino |
Robbie Barany |
6-0 |
Distance |
SO |
Yakima, WA/Eisenhower |
Kurt Benninger |
5-11 |
Distance |
SR |
Chepstaw, ONT/Walkerton D.S.S. |
Daniel Bradley |
5-11 |
Distance |
JR |
South Bend, IN/St. Joseph’s |
Billy Buzaid |
6-1 |
Distance |
SO |
Verona, NJ/Seton Hall Prep |
John Cavanaugh |
5-10 |
Middle Distance |
JR |
Granger, IN/South Bend St. Joseph’s |
Thomas Chamney |
6-2 |
Middle Distance |
SR |
Tipperary, Ireland/St. Columba’s |
Blake Choplin |
5-11 |
Distance |
FR |
Kansas City, MO/Oak Park |
Daniel Clark |
5-10 |
Distance |
SO |
Jackson, MI/Lumen Christi Catholic |
Thomas Connelly |
6-0 |
Sprints |
SO |
Malvern, PA/Conestoga |
Daniel Curran |
5-11 |
Distance |
JR |
Naperville, IL/Naperville North |
Adam Currie |
5-11 |
Middle Distance |
JR |
Verdun, Quebec/Richelieu Valley |
John Daly, Jr. |
6-1 |
Distance |
SO |
Louisville, KY/St. Xavier |
Colin Diamond |
5-10 |
Distance |
SO |
Wheaton, IL/St. Francis |
Brandon Drenon |
6-1 |
Throws |
FR |
Pearland, TX/Pearland |
Cameron Eckert |
5-11 |
Distance |
FR |
Markle, IN/Norwell |
Terrence Egan |
5-8 |
Distance |
FR |
Yorktown Heights, NY/Fordham Prep |
Jeff Farnell |
5-8 |
Sprints |
FR |
Oak Brook, IL/Montini Catholic |
Jose Genao |
6- |
Sprints |
JR |
Port Jefferson Station, NY/Comsewogue |
Mitch Gillespie |
6-3 |
Sprints |
FR |
Huntington Beach, CA/Marina |
Brock Hagerman |
5-10 |
Distance |
FR |
Markleville, IN/Pendleton Heights |
Charlie Hilding |
6-1 |
Sprints |
FR |
Oak Brook, IL/Montini Catholic |
Jack Howard |
6-2 |
Distance |
FR |
Libertyville, IL/Libertyville |
Christopher Jacques |
6-0 |
Jumps |
SR |
Old Brookville, NY/Chaminade |
Greg Kiley |
5-6 |
Distance |
FR |
Saratoga Springs, NY/Saratoga Springs |
Garet Koxlien |
6-2 |
Throws |
SR |
Galesville, WI/Galesville-Ettrick-Trempealeau |
Robert Kueny |
6-3 |
Sprints |
JR |
Lebanon, MO/Lebanon |
Daniel Kuzma |
5-7 |
Distance |
SO |
McKees Rocks, PA/Central Catholic |
Michael Lewis |
6-1 |
Sprints |
FR |
Houston, TX/St. Pius X |
Brian Mahon |
5-9 |
Pole Vault |
SO |
Granger, IN/Clay |
Blair Majcina |
6-1 |
Jumps |
SO |
Mokena, IL/Lincoln-Way East |
Kevin McFadden |
6-1 |
Distance |
SO |
New Tripoli, PA/Allentown Central Catholic |
Jeff Mensch |
6-2 |
Throws |
SO |
Del Mar, CA/Torrey Pines |
Jim Merchun |
5-10 |
Jumps |
FR |
Carmel, IN/Cathedral |
James Millar |
6-3 |
Middle Distance |
JR |
Granger, IN/South Bend St. Joseph’s |
Kenny Minogue |
6-2 |
Distance |
FR |
Louisville, KY/Trinity |
Balazs Molnar |
5-10 |
Sprints |
FR |
Dunaujvaros, Hungary/Szechenyi Istvan |
Mark Moore |
6-5 |
Distance |
SO |
Novi, MI/Novi |
Tray Morgan |
6-2 |
Pole Vault |
SO |
Daphne, AL/McGill-Toolen Catholic |
Patrick Needham |
6-5 |
Sprints |
SO |
Chicago, IL/Loyola Academy |
Jim Notwell |
6-0 |
Distance |
FR |
Upper Arlington, OH/Upper Arlington |
Andy O’Connor |
6-0 |
Distance |
SR |
Lake Mary, FL/Homestead (IN) |
Nathan Payne |
5-10 |
Sprints |
JR |
South Bend, IN/St. Joseph’s |
Matt Plaska |
6-0 |
Distance |
SR |
Zeeland, MI/Zeeland |
Michael Popejoy |
5-11 |
Distance |
JR |
Wheaton, IL/Wheaton Warrenville South |
Ryan Postel |
6-3 |
Sprints/Jumps |
SR |
Lexington, KY/Lexington Catholic |
Jordan Powell |
6-3 |
Sprints |
SR |
Springfield, IL/Calvary Academy |
Todd Ptacek |
6-1 |
Distance |
SR |
Benton Harbor, MI/Lake Michigan Catholic |
Eric Quick |
5-10 |
Jumps |
FR |
Bakersfield, CA/Liberty |
Chris Rodriguez |
5-10 |
Distance |
SO |
Kelso, WA/Kelso |
Matt Schipper |
5-11 |
Jumps |
FR |
Leo, IN/Bishop Dwenger |
Michael Schubert |
6-5 |
Throws |
JR |
Naperville, IL/Benet Academy |
Patrick Smyth |
5-9 |
Distance |
SO |
Salt Lake City, UT/Judge Memorial |
Matt Tieuli |
5-8 |
Distance |
FR |
Upton, MA/St. John’s |
Kevin Veselik |
6-2 |
Distance |
SO |
Clarendon Hills, IL/Benet Academy |
Dave Viken |
5-9 |
Pole Vault |
SR |
Mt. Prospect, IL/Rolling Meadows |
Jake Walker |
5-7 |
Distance |
FR |
Ellwood City, PA/Lincoln |
Tommy Walton |
6-0 |
Distance |
FR |
Fort Collins, CO/Mountain View |
Jake Watson |
6-0 |
Distance |
JR |
Stillwater, MN/Stillwater Area |
Austin Wechter |
5-10 |
Sprints |
JR |
Shelby, OH/Shelby |
|
Women |
Name |
Ht. |
Events |
Class |
Hometown/High School |
Rebecca Antas |
5-6 |
Middle Distance |
JR |
Wheaton, IL/Wheaton North |
Becca Bauman |
5-8 |
Distance |
SO |
Grand Rapids, MI/Central Catholic |
Stephanie Best |
5-3 |
Throws |
SR |
Dallas, TX/Bishop Lynch |
Lauren Biscardi |
5-10 |
Jumps |
SO |
Wading River, NY/Shoreham Wading River |
Jacqueline Carter |
5-5 |
Distance |
JR |
Boise, ID/Bishop Kelly |
Brienne Davis |
5-6 |
Sprints |
JR |
Grand Prarie, TX/South Grand Prarie |
Mary Debevec |
5-8 |
Middle Distance |
JR |
Media, PA/Cardinal O’Hara |
Katie DeRusso |
5-7 |
Distance |
SR |
Fairport, NY/Fairport |
Maryann Erigha |
5-7 |
Sprints |
SR |
Stone Mountain, GA/Chamblee |
Jaclyn Espinoza |
5-9 |
Throws |
FR |
Keizer, OR/Regis |
Lindsey Ferguson |
5-6 |
Distance |
FR |
Greenfield Center, NY/Saratoga Springs |
Cassie Gullickson |
5-7 |
Jumps |
SR |
Palm Beach Gardens, FL/Brentwood (TN) |
Dornn Harris |
5-11 |
Distance |
SO |
Newburgh, NY/Newburgh Free Academy |
Alyissa Hasan |
5-9 |
Multi |
SO |
Williamsville, NY/Williamsville South |
Lindsey Hough |
5-4 |
Sprints |
FR |
Harlan, IA/Harlan Community |
Molly Huddle |
5-4 |
Distance |
SR |
Elmira, NY/Notre Dame |
Kathryn Jannazo |
5-8 |
Distance |
JR |
Ft. Walton Beach, FL/Choctawhatchee |
Elise Knutzen |
5-8 |
Throws |
FR |
Seattle, WA/Nathan Hale |
Amy Kohlmeier |
5-6 |
Distance |
SR |
Sarina, Ontario/St. Patrick’s |
Erin Locke |
5-9 |
Distance |
JR |
Wakeeney, KS/Trego Community |
RikkiLynn London |
5-9 |
Jumps |
FR |
Lakeside, AZ/Blue Ridge |
Domenique Manning |
5-3 |
Hurdles |
JR |
Riverside, CA/John W. North |
Kate Mattoon |
5-5 |
Pole Vault |
SO |
San Diego, CA/Rancho Bernardo |
Ann Mazur |
5-5 |
Distance |
SR |
Pittsburgh, PA/Seton-LaSalle |
Meagan McGinley |
5-5 |
Distance |
JR |
Doylestown, PA/Central Bucks West |
Kahki Mealey |
5-6 |
Distance |
SO |
Meadowbrook, PA/Gwynedd Mercy Academy |
Sarah Merriday |
5-2 |
Distance |
FR |
Yorba Linda, CA/Esperanza |
Jaime Minor |
5-10 |
Jumps |
FR |
Tucson, AZ/Canyon del Oro |
Elizabeth Myers |
5-8 |
Hurdles |
FR |
Kalispell, MT/Flathead |
Okechi Ogbuokiri |
5-10 |
Sprints |
SR |
Willingboro, NJ/Willingboro |
Sunni Olding |
5-9 |
Distance |
JR |
Minster, OH/Minster |
Julie Opet |
5-5 |
Distance |
JR |
Wayne, PA/Radnor |
Elizabeth Philipp |
5-8 |
Distance |
JR |
Kingwood, TX/Kingwood |
Michelle Ripple |
5-2 |
Jumps |
FR |
Littleton, CO/Arapahoe |
Heidi Rocha |
5-2 |
Distance |
SO |
Palmdale, CA/Paraclete |
Mary Clare Rodriguez |
5-7 |
Sprints |
FR |
Austin, TX/St. Michael’s Academy |
Analisa Sandoval |
5-4 |
Distance |
FR |
Los Alamos, NM/Los Alamos |
Mary Saxer |
5-6 |
Jumps |
SO |
Lancaster, NY/Central |
Brianne Schmidt |
5-7 |
Distance |
SR |
Miles City, MT/Custer County District |
Joanna Schultz |
6-0 |
Sprints |
FR |
Holmen, WI/Holmen |
Morgan Schulz |
5-5 |
Distance |
SO |
Centennial, CO/Aurora Smoky Hill |
Georgia Steenberge |
5-7 |
Distance |
JR |
Granbury, TX/Granbury |
Molly Sullivan |
5-8 |
Distance |
FR |
Elmhurst, IL/York |
Crysta Swayzer |
5-6 |
Sprints |
JR |
Houston, TX/Westbury |
Beth Tacl |
5-6 |
Distance |
FR |
St. Cloud, MN/Cathedral |
Dominique Taylor |
5-3 |
Distance |
FR |
Gary, IN/West Side |
Emily Wauford |
5-8 |
Distance |
SO |
Midlothian, VA/Maggie Walker Governor’s School |
Anna Weber |
6-0 |
Throws |
SO |
Indianapolis, IN/Roncalli |
Samantha Williams |
5-5 |
Sprints |
FR |
Los Altos, CA/St. Francis |
Nicole Yergler |
5-8 |
Sprints |
SO |
Coto de Caza, CA/Santa Margarita Catholic |
|
Coaches |
|
Joe Piane – Head Coach |
Tim Connelly – Assistant Coach – Women’s Distance |
John Millar – Assistant Coach – Sprints |
Scott Winsor – Assistant Coach – Jumps |
B.J. Linnenbrink – Assistant Coach – Throws |
|
|